"Beni asla kandıramazlar, şunlara da nasıl inanıyorlar, bu nasıl saflıktır, beni asla dolandıramazlar" gibi iddialı cümleler kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü araştırmalar herkesin hayatı boyunca mutlaka en az bir kez şöyle ya da böyle dolandırıldığını ortaya koyuyor. Bundan sadece para olarak dolandırılmayı anlamayın; bazen aldığınız bir ürün, yol tarifi sorduğunuz bir kişi ya da alışveriş yaptığınız bir insan... Hemen her gün gazete ya da televizyonlarda akıl almaz dolandırılma olaylarını okuyoruz. Üstelik kurbanlar sadece "cahil" diye bilinen okuma yazması olmayan, sıradan insanlar olmuyor, bir bakıyorsunuz bir gün savcı, ertesi gün prof. dr. ünvanı olan bir bilim insanı, yani "mürekkep yalamış" insanlar da dolandırıcıların kurbanı olabiliyor. Günümüz dünyasında kötü niyetli insanları sayısı bırakın azalmayı, her geçen gün çeşitlenerek artıyor. Bunu anlamak için adli birimlerde devam eden dolandırıcılık davalarına bir göz atmak da yeterli.

Her insanın başından muhakkak dolandırıcılık ile ilgili olaylar geçmiştir. Küçük bir hırsızlık olayı ya da sistemli ve kapsamlı bir dolandırıcılık olayı yaşamışsınızdır. Özellikle teknolojinin baş döndürücü hızla geliştiği günümüzde dolandırıcılar da boş durmuyor. Onlar da bu yeni ortama hemencecik "ayak uyduruyor." Artık ücra bir köşede otururken bile internet, akıllı telefon gibi vasıtalarla oturduğunuz yerden dolandırılabiliyorsunuz. Teknoloji art niyetli kişilere öyle imkan sağlıyor ki, emniyet müdürlüğü telefon numarasının aynısından aranıp, kişisel bilgileriniz söyleniyor ve bunun etkisiyle kolayca cepleriniz boşaltılabiliyor. Her gün yenilenen teknolojiye ayak uyduramadan, kendimizi dolandırıcıların "kafes"inde bulabiliyoruz.

Dolandırıcılar genellikle sistemli çalıştıklarından şüpheye düşürmeden, işlerini kolayca yapabilmektedir. Aslına bakılırsa dolandırıcılık da bir meslektir. Bunu kendine iş edinmiş ve bunda kendini geliştirmiş olan kişi adımlarını da sağlam atmaya maksimum özen göstermektedir. Resmi kayıtlardaki dolandırıcı profillerini ve araştırmalarını incelediğimiz zaman dolandırıcıların kişilik olarak ikna edicilik kabiliyetleri yüksek ve çok konuşkan insanlar olduklarını açıkça görebilmekteyiz. Bu nedenle "ben kesinlikle dolandırılmam" demeden önce en az karşımızdakiler kadar bu konuda "uyanık" ve tedbirli olmamız hayati önem taşıyor.

DOLANDIRICILIK DAVALARINDA ÖZEL DEDEKTİFLİĞİN FAYDASI

Günümüzde dolandırılmanın bu kadar kolaylaşması insanları ister istemez koruyucu önlemler aramaya itmektedir. Vatandaşların bireysel olarak bu tür kişilerle mücadele etmesinin zorluğu, başka ihtiyaçları ortaya çıkarmaktadır. Bu kapsamda Ay dedektiflik  dolandırıcılık davalarına karşı kişilere yardımcı olmaya ve hizmet vermeye başlamıştır . Tamamen resmi ve şeffaf çalışan şirketimiz , firma, kişi veya kişilerce dolandırıldığınızda, dolandırıcıların adres ve kimlik bilgilerinin tespit edilmesi, ticari faaliyetleri konularında detaylı bilgi ve delillerin toplanması, dolandırıcılığa konu olan malların bulunduğu adreslerin tespiti gibi hayati önemde çalışmaları yapabiliyoruz . Şirketimiz , söz konusu çalışmalardan elde ettikleri bilgileri raporlayarak size sunuyor ve hem kendinizi koruma hem de dolandırıcılık davalarında elinizi bir hayli güçlendiriyor.

Son yıllarda gelişen dedektiflik hizmetleriyle artık dolandırıcıların araştırılması ve yakalanıp, hukuk önüne çıkarılmasına yardımcı olunması çok sistemli ve nitelikli bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Ticarette mal satarken, mal alırken, veya şirketiniz için ortak ararken bu tür insanlar ile karşılaşmanız her zaman olasılık dahilindedir. Eğer kendinizi ve geleceğinizi düşünüyorsanız ve ticari yaşantınızla ilgili bir risk teşkil edecek durum ile karşılaşmak istemiyorsanız dedektiflik şirketimizden bilgi almanızı öneriyoruz. Son derece profesyonel ekibiplerin görev yaptığı Ay dedektif , olası dolandırıcılık davalarında bir avukattan daha fazla işinizi kolaylaştırabilmektedir . Ay Dedektiflik

Yorumlar (0)

Yorum yaz