Türkiye'de dahil dünyada her yıl milyonlarca çift, mutlu bir geleceğe adım atmak için birbirlerine "evet" diyerek, dünya evine giriyor. Ancak ne yazık ki aynı şekilde de güzel düşüncelerle girdiği bu yolda umduğunu bulamaması sonucu yine milyonlarca çift evliliğini sona erdiriyor.

Nasıl ki evliliğin başlaması için nikah gibi bazı yasal prosedürler uygulamak gerekiyorsa aynı şekilde boşanmak için de boşanma davası açmak gerekiyor. Ancak bu yolla ilerde karşılaşılabilecek muhtemel olumsuz olayların önüne geçilebiliyor. Evliliklerini sonlandırmak isteyen kişiler, ilk olarak aile mahkemelerinde dava açılır. Genelde bu süreçte bir de avukat tutulur . Bazı zamanlar gerekli delil - tespitin bulunamamasından kaynaklı olarak dedektiflik şirketimiz olan dedektif büromuzun kapısı çalınıyor . Yaptığımız araştırmalar ve takipler sonucu elimize güçlü deliller geçmesini sağlıyor , boşanma davasını istediğiniz şekilde kazanmanızı sağlıyoruz ..

Çekişmeli boşanma davası

Boşanma davaları genel olarak çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davası şeklinde ikiye ayrılır. Çekişmeli boşanma davaları, tarafların boşanmak, tazminat, nafaka, mal paylaşımı,  çocuk veya çocukların velayeti gibi konulardan anlaşamamaları durumunda açılan davalara deniliyor. birinde ya da birden fazla hususta anlaşamamaları halinde görülen boşanma davasıdır. Bu tür davalar genelde uzun sürüyor. Ayrıca, bu tür davanın maddi maliyeti anlaşmalı davaya oranla daha fazla oluyor. Ayrıca çekişmeli boşanma davası, sonucu garantili bir dava da değil. Bu gibi olaylarda taraflar dedektiflik büromuza gelerek bizlerden yardım istiyor . Bizde bize gelen taraf için en iyi çalışmaları sergiliyerek boşanma davasını kazanması için elimizden gelen tüm çalışmayı sergiliyoruz . Boşanma davası riskli bir işlemdir , boşanmak istemiyorken boşanabilir ya da boşanmak istiyorken boşanamayabilir, boşansanız bile diğer konular istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir.  Bu tür davalarda başarılı olmak için dedektiflik büromuza gelebilir bizlerden bilgi ve hizmet alabilirsiniz . Özellikle boşanma davalarında yaptığımız çalışmalarla başarımızı kanıtlamış , bağlı olduğu tarafı çok yüksek oranlarla kazandırmış bir dedektiflik şirketi olarak hizmetinizdeyiz !

Bu tür davalarda avukat tutmak zorunlu olmamasına rağmen istenilen sonucu almak için oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca unutulmamalıdır ki bazı yanlışların yapılması, süresinde delil ve cevap bildirilmemesi gibi hususlar davanın kaybedilmesine ve yerine göre yüksek tazminatlar ödenmesine yol açabilir. Bu tür davalarda dilekçeler karşılıklı verilir ve deliller sunulur. Genelde delil olarak şahit gösterilir. Bunları usulünce ve süresinde yapmamanız halinde haklı olsanız da davayı kaybedebilir ve yüksek tazminatlar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 Anlaşmalı Boşanma Davası

Bir diğer boşanma davası için anlaşmalı boşanma davası olarak biliniyor. Anlaşmalı boşanma çekişmeli boşanmanın aksine daha basit ve sonuca daha hızlı gidilebilen bir davadır. Çünkü bu tür davalarda boşanma ve çocuk velayeti, nafaka, tazminat, mallar gibi konularda taraflar önceden anlaşmışlardır. Bu nedenle de mahkemeler kısa sürede istenilen kararı verebilmektedir.

Bu tür davalara evliliğin en az bir yıl sürmesi ve tarafların mahkemede hazır bulunması gerekiyor. Bunun yanında tarafların hazır bulunamaması ya da evliliğin bir yıldan az sürmüş olması halinde bu hususlar bazı yöntemlerle bu sorun halledilebiliyor ve ve boşanma davasının yine anlaşmalı gibi kısa sürede sonuçlanması sağlanabiliyor. Anlaşmalı boşanma davası diğerine göre daha basit olmakla birlikte, anlaşma metninde yapılacak hataların ve gerek dava sonunda gerekse davadan sonra görülebilecek zararların önlenebilmesi için ve davanın kısa sürmesi için şart olmasa da avukat tutulması öneriliyor . Ay Dedektiflik

Yorumlar (0)

Yorum yaz