Son dönemlerde özel dedektiflik hizmeti veren kişilerden en fazla talep edilen hizmet "adres tespiti" olmuştur. Bu hizmet sayesinde kişi, arayıp bulamadığı ya da ulaşamadığı kişilerin adresini rahatlıkla tespit edebilmektedir. Özellikle kurumsal firmaların faydalandığı bu hizmet aynı zamanda birçok farklı konu üzerinden de bazı kişilere yardımcı olabilmektedir. Günümüzde insan popülasyonunun çok fazla olması neticesinde insanlara ulaşmak da o kadar zor olmuştur. Aslında bakıldığında teknolojinin getirmiş olduğu birçok fırsat sayesinde insanlara kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Fakat buradaki kolaylık aynı zamanda kişinin kendisini gizlememiş olmasından kaynaklanmaktadır.

Öyle ki herhangi birisini aradığınız zaman bazı teknolojik çalışmalar sayesinde kolaylıkla o kişiye ulaşabilir. Hatta saniyeler içinde onunla iletişime geçebilirsiniz. Fakat kişi kendini gizlenmişse ya da belirli konulardan dolayı ulaşılmak istenmiyorsa işte o zaman teknolojik cihazlarında herhangi bir faydasının olduğundan söz etmemiz mümkün olmayacaktır. Bu gibi durumlarda araştırma yapılması ve kişinin bulunduğu ortamların tespit edilmesi ereklidir. İşte bu aşamada özel dedektifler sizlere yardımcı olarak aradığınız kişinin adres tespitini rahatlıkla yapabilecektir.

Özel dedektif bu noktada gerekli eğitimleri aldığı ve bu işe özel yatkınlıklarının bulunduğu bilinmektedir. Böylelikle araştırmaları daha kolay yapmakta ve sizin belki aylarca uğraşıp elde edemeyeceğiniz bilgileri dakikalar içinde elde edebilecektir. Adres tespiti sırasında özellikle kişinin yeterince deneyim sahibi olması gereklidir Çünkü bu noktada yapılabilecek en küçük hata, adres tespiti yapılması istenen kişinin durumu fark etmesine ve tekrar yerini değiştirerek sırra kadem basmasına neden olacaktır.

İşte bu gibi olumsuz durumlarında ortaya çıkmaması adına, araştırma yapan kişinin yeterince deneyimli olması ve bu konularda herhangi bir hatayı yapmıyor olması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan araştırmalarda bir sonuç elde edilemezken aynı zamanda adres tespiti yapılabilecek kişinin durumu fark etmesi ile birlikte artık hiç bulunamaz bir duruma gelmesi de söz konusu olacaktır. Bundan dolayı çalışmaya karar verdiğiniz özel dedektifin bu konularla ilgili yeterince deneyime sahip olması noktasında çok iyi bir araştırma yapmış olmanız, konunun açıklığa kavuşması içinde önemli olacaktır.